Firmware fejlesztés a komplex projektekben
Saját fejlesztésű hardvereinknél lehetőség van arra is, hogy egy komplex projekt keretében a működtető szoftvert, azaz firmware-t is cégünk fejlessze ki. Ennek két módja van, az igénytől függően. Az egyik ilyen, amikor pl. linuxos, androidos hardverhez kell szoftvert fejleszteni, vagy bármilyen más objetumorientált fejlesztési igény merül fel. Ebben az esetben cégünk alvállalkozót keres és foglalkoztat a feladatra, a célnak megfelelően kiválasztva. A másik esetben, ha embedded fejlesztési igény merül fel a projektben, azt cégen belül oldjuk meg. Korábban Atmel és NXP mikrokontrollerekhez is fejlesztettünk, jelenleg a Raspberry RP2040-es mikrokontrollerhez tudunk hatékonyan firmware-t fejleszteni. Ehhez jól felépített fejlesztőkönyezettel rendelkezünk, amivel nagyon hatékony projektmunkát tudunk végezni.
aaa


25kW-os MPPT szabályozásra és akkutöltésre képes DCDC konverter prototípusának üzemi tesztje (2022)
/A SiC FET-es hardver, a vezérlés, és szabályozás is saját fejlesztés, NXP mikrokontrolleren fut/
Komplex projektekben a teljes fejlesztési spektrumot tudjuk vállalni, a szoftveres fejlesztőkön kívül más alvállalkozók bevonására is lehetőség van. Ilyen például a készülékház tervezésnél alkalmazott gépészmérnöki munka is. Az alvállalkozók bevonása a projektmenedzsment igényeitől függően lehet horizontális és vertikális is. Horizontális esetben a szakmai felügyeletet és a műszaki projektvezetést tudjuk vállalni, a horizontális műszaki informális rendszert kellő tapasztalattal meg tudjuk valósítani.
aaa



E85 bioetanol átalakító automata keverékszabályozással, sok extra funkcióval, benzines autókhoz (2009)
/A HW és az Atmel kontrolleren futó FW saját fejlesztés, a PC-s szoftver alvállalkozó munkája/
aaa
Embedded firmware fejlesztés – Raspberry RP2040
Cégünk 2024-ben felépített egy komplett saját fejlesztőkörnyezetet a Raspberry RP2040 mikrokontrollerrel történő hatékony fejlesztéshez. Ez a hardvertervezés megkönnyítése, gyorsítása mellett ultragyors, felettébb hatékony firmware fejlesztést tesz lehetővé. 2024-es kutatás-fejlesztési projektünkben sok alap modult (pl grafikus kijelzők, IO expander, teljesítmény kapcsolók, szabályozóelemek, RS485 és CAN busz, USB, debug, stb) definiáltunk és dolgoztunk ki a fejlesztőkörnyezetbe, így ezekkel már csak mintegy „legózni” kell az ügyfeleink fejlesztési projektjeiben. Így nagyobb fejlesztési időt csak az egyedi igényekhez igazodó részmodulok kidolgozása jelent, összességében nagyon gyorsan lehet produkálni a kész prototípus szintet.
aaa


Hogy miért a Raspberry RP2040-es mikrokontrollerre esett a választásunk? Ennek több oka is van:
- Nagyon jó ár és beszerezhetőség: 1 USD alatti darabár kis darabszámnál is, nagy raktárkészlet
- Hosszú piaci élettartam: 2041-ig biztosított az elérhetőség
- Nagy tudás: a két magos processzor komoly periféria körítést is kapott, így alapból a legtöbb használt kommunikációs és egyéb perifériát tartalmazza
- Széleskörű támogatás HW és FW oldalon is
- Jól elérhető, olcsó alapboard, így az egyedi hardverekhez, preboardokhoz akár próbapanelen is összeállítható a konfiguráció
aaaa

RP2040 mikrokontrollerrel általunk fejlesztett okosszekrény zárvezérlő (2024)
Az általunk fentiek alapján tervezett és fejlesztett eszközökre így garantálni tudjuk, hogy összeáll a mesterhármas: olcsón, jót, gyorsan. Elképzeléseire, igényeire kérjen ajánlatot: